XIV STRINGFEST 2019

Добро дошли на 14. Фестивал Гудача XIV STRINGFEST 2019 Сремска Митровица

Dobro došli na 14. Festival Gudača STRINGFEST 2019 Sremska Mitrovica

Welcome To XIV STRINGFEST 2019 SREMSKA MITROVICA

 

Правилник и пропозиције / Pravilnik i propozicije / Rules and Propositions – XIV STRINGFEST 2019

Поштовани, обавештавамо Вас да је дошло до измене у правилнику фестивала СТРИНГФЕСТ 2019, само у делу који се односи на дисциплину КОНТРАБАС, I категорија. Учесници I категорије контрабаса се такмиче са следећим програмом: 2 композиције по слободном избору. Такође због продуженог распуста рок за пријаву се продужава до 10. марта 2019.

Poštovani, obaveštavamo Vas da je došlo do izmene u pravilniku festivala STRINGFEST 2019, samo u delu koji se odnosi na disciplinu KONTRABAS, I kategorija. Učesnici I kategorije kontrabasa se takmiče sa sledećim programom: 2 kompozicije po slobodnom izboru. Takođe zbog produženog raspusta rok za prijavu se produžava do 10. marta 2019.

Упутство за уплату за стране валуте / Uputstvo za uplatu za strane valute / Payment instructions

Жири 14. „Стрингфеста“ 

  1. Марија Шпенглер, виолинисткиња и професорка Факултета музичке уметности у Београду
  2. Леош Чепицки, виолиниста, професор Прашког конзерваторијума
  3. Анатолиј Баженов, професор виолине на Чајковски конзерваторијуму, Кијев, Украјина
  4. Татјана Рускова Дудонова, пензионисани професор централне музичке школе у Москви, Русија
  5. Клаус Кристиан Шустер, пијаниста оснивач Алтенберг трија Беч, Аустрија
  6. Панта Величковић, виолиста и професор Факултета музичке уметности у Београду
  7. Немања Станковић, виолончелиста и доцент на Факултету музичке уметности у Београду, соло челиста Београдске филхармоније
  8. Јелена Драгнић, виолинисткиња, чланица Београдске филхармоније, вођа гудачког квартета Београдске филхармоније
  9. Мајнхард Холер, професор виолончела и оснивач Академије камерне музике „Colluvio“, Минхен – Грац
  10. Ана Орландини, шеф гудачког одсека Средње музичке школе „Јосип Хаце“, Сплит, Хрватска
  11. Марија Никитовић, професор виолине МШ „Даворин Јенко“ Београд, професорка лауреата претходног „Стрингфеста“
  12.  Милош Матић, професор контрабаса МШ „Петар Кранчевић“, члан Војвођанске филхармоније

Žiri 14. „Stringfesta“

Marija Špengler, violinistkinja i profesorka Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu

Leoš Čepicki, violinista, profesor Praškog konzervatorijuma

Anatolij Baženov, profesor violine na Čajkovski konzervatorijumu, Kijev, Ukrajina

Tatjana Ruskova Dudonova, penzionisani profesor centralne muzičke škole u Moskvi, Rusija

Klaus Kristian Šuster, pijanista osnivač Altenberg trija Beč, Austrija

Panta Veličković, violista i profesor Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu

Nemanja Stanković, violončelista i docent na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu, solo čelista Beogradske filharmonije

Jelena Dragnić, violinistkinja, članica Beogradske filharmonije, vođa gudačkog kvarteta Beogradske filharmonije

Mainhard Holler, profesor violončela i osnivač Akademije kamerne muzike „Colluvio“, Minhen – Grac

Ana Orlandini, šef gudačkog odseka Srednje muzičke škole „Josip Hace“, Split, Hrvatska

Marija Nikitović, profesor violine MŠ „Davorin Jenko“ Beograd, profesorka laureata prethodnog „Stringfesta“

 Miloš Matić, profesor kontrabasa MŠ „Petar Krančević“, član Vojvođanske filharmonije

 

RASPORED TAKMIČENJA VIOLONČELO

RASPORED TAKMIČENJA KONTRABAS

RASPORED TAKMIČENJA PRETKATEGORIJA, I, II, III, i IV VIOLINE

RASPORED TAKMIČENJA VIOLA

RASPORED TAKMIČENJA VIOLINA V i VI KATEGORIJA

 

Књижица / Knjižica Stringfest 2019

 

РЕЗУЛТАТИ / REZULTATI

виолине преткатегорија / violine pretkategorija

виолине I / violine I

виолине II / violine II

виолине III / violine III

виолине IV / violine IV

виолине V / violine V FINALE

виолине VI / violine VI FINALE

ВИОЛОНЧЕЛО ПРЕТКАТЕГОРИЈА / VIOLONČELO PRETKATEGORIJA

ВИОЛОНЧЕЛО I / VIOLONČELO I

ВИОЛОНЧЕЛО II / VIOLONČELO II

ВИОЛОНЧЕЛО III / VIOLONČELO III

ВИОЛОНЧЕЛО IV / VIOLONČELO IV

ВИОЛОНЧЕЛО V / VIOLONČELO V

ВИОЛОНЧЕЛО VI / VIOLONČELO VI

контрабас I / kontrabas I

контрабас II / kontrabas II

контрабас III / kontrabas III

контрабас IV / kontrabas IV

контрабас V / kontrabas V

ВИОЛА III / VIOLA III

ВИОЛА IV / VIOLA IV

ВИОЛА V / VIOLA V

ВИОЛА VI / VIOLA VI

КАМЕРНА II категорија / KAMERNA II kategorija

КАМЕРНА III категорија / KAMERNA III kategorija

Ovogodišnji LAUREATI i dobitnici nagrada su sledeći:
1. Laureat od pretkategorije do IV kategorije violina – ANDREJ BALAŽ, MŠ „ISIDOR BAJIĆ“ NOVI SAD
2. Laureat V i VI kategorije violina – MIONA TOPALOVIĆ, MŠ „VATROSLAV LISINSKI“ BEOGRAD
3. Laureat u grupi instrumenata viola, violončelo i kontrabas , sve kategorije – JANA VUKIĆEVIĆ, MŠ „DR VOJISLAV VUČKOVIĆ“ BEOGRAD
4. Dobitnik priznanja „Đerđ Zazrović“ za najperspektivnijeg pedagoga MILICA MLADENOVIĆ, ŠKOLA ZA MUZIČKE TALENTE ĆUPRIJA
6. Dobitnik priznanja „Najistaknutiji klavirski saradnik Festivala“ je NATALIJA MLADENOVIĆ,
MŠ „DR VOJISLAV VUČKOVIĆ“ BEOGRAD
7. Rotari klub je nagradio MARIJU LUCIJU MESEC, GŠ JESENICE, JESENICE, SLOVENIJA kao najmlađeg pobednika festivala.

Čestitamo…..

Svim učesnicima 14. Međunarodnog festivala gudača STRINGFEST, zahvaljujemo se na učešću i želimo puno uspeha u daljem radu. Vidimo se za dve godine na jubilarnom 15. STRINGFESTU🎻🎻🎻