Пријемни испит и упис у Основну музичку школу

О Б А ВЕ Ш Т Е Њ Е

УПИС У ОСНОВНУ МУЗИЧКУ ШКОЛУ “ПЕТАР КРАНЧЕВИЋ“ У ШКОЛСКОЈ 2020/2021. ГОДИНИ
(августовски рок)

Пријављивање кандидата за за упис у ОМШ у августовском року траје од 01. августа до 21. августа 2020. године on- line или сваког радног дана у времену од 9-12 часова у канцеларији рачуноводства (1.спрат) код административног радника.

У складу са одредбама Правилника о плану и програму наставе и учења за основно музичко образовање и васпитање

У први разред основне музичке школе у трајању од шест година, и то:

ХАРМОНИКА – 4 ученика,
ВИОЛИНА – 4 ученика,
ВИОЛА- 2 ученика,
ВИОЛОНЧЕЛО – 1 ученик,
ФЛАУТА – 5 ученика,
САКСОФОН – 1 ученик,
КЛАРИНЕТ – 4 ученика,
ТРУБА – 2 ученика.
може да се упише ученик – млађи од девет,
у трајању од четири године
КОНТРАБАС – ученик од 11 година и млађи – 3 ученика.

Потребна документација:

Преузети пријаву, попунити је и послати на адресу krancevic022@mts.rs

  • Доказ о плаћеним трошковима пријемног испита у износу од 500,00 динара

У први разред основне музичке школе може да се упише и ученик старији него што је прописано ставом 1. овог члана, уколико на пријемном испиту испољи изузетне музичке способности.
У први разред основне музичке школе може да се упише и дете предшколског узраста, уколико на пријемном испиту испољи изузетне музичке способности.

Пријемни испит

Врши се провера следећих способности:
слуха (кандидат пева две песме обрађене на часовима припреме)
ритма (кандидат репродукује задате ритмичке моделе)
музичке меморије (кандидат репродукује задате музичке мотиве)
опште психо-физичке способности.
Сваки кандидат се оцењује бодовима од 1 до 5 за сваку способност која се проверава, тако да максималан број бодова износи 20.

За проверу музичких способности припремити 2 дечје песмице: „Пекарчић“ и песмицу по слободном избору.

Кандидати који имају способности, а на жељеном инструменту нема више места, примају се на алтернативни (алтернативан може бити САМО неки од инструмената код којих није попуњен број ученика), ако су се за њега изјаснили код пријављивања.

Упис ће се вршити дана 24. и 25. августа 2020. године у времену од 9-12 часова код административног радника (1. спрат). За упис је потребна следећа документација:

  1. Пријава за упис у музичку школу – можете је скинути овде Пријава за упис у музичку школу ВОРД документ
  2. Извод из матичне књиге рођених
  3. Уговор о донацији (добија се у школи)

 

*********************************************************************

РЕЗУЛТАТИ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА ЗА УПИС У 1. РАЗРЕД ОМШ 2020/2021. (јун)

КЛАВИР

  1. Рибарац Теодора
  2. Пармаковић Миона
  3. Петровић Марко
  4. Косановић Лена
  5. Миловић Сара
  6. Крсмановић Виктор
  7. Писањук Луна
  8. Филиповић Младен
  9. Максимовић Марија
  10. Тришић Огњен
  11. Миловац Лана
  12. Стефановић Неда
  13. Жутић Ема
  14. Симов Елена
  15. Инаишвили Ива
  16. Матић Никола
  17. Новотни Лана
  18. Петковић Лена
  19. Радовић Никола
  20. Матаруга Милица
  21. Марјанов Ива – флаута
  22. Радосављевић Мина – виолина
  23. Благојевић Константин – саксофон
  24. Владисављевић Ива – виолина
  25. Дражовић Миона – удараљке
  26. Павловић Драган – није приступио
  27. Јованић Миа – није приступила
  28. Ђорђевић Софија – ПРИПРЕМНИ

ГИТАРА

  1. Аничић Михаило
  2. Николић Дања
  3. Алатић Борис
  4. Пинтар Игор
  5. Радошевић Елена
  6. Новотни Петар
  7. Влаовић Василије
  8. Лешчук Огњен – тамбура
  9. Чемерлић Андреј – виолина
  10. Станковић Василије – Саксофон
  11. Белић Наташа – не испуњава услове!!!
  12. Лукјанченко Вања – ПРИПРЕМНИ
  13. Манојловић Андреј – ПРИПРЕМНО
  14. Вршка Кристијан – ПРИПРЕМНО
  15. Петровскиј Дмитриј – ПРИПРЕМНО

 СОЛО ПЕВАЊЕ

  1. Владисављевић Николина
  2. Николић Јована
  3. Пантелић Наталија
  4. Славик Вања
  5. Томић Анђела
  6. Ухлик Валентина – не испуњава услов година (премлада је за соло певање)

ХАРМОНИКА

  1. Кесић Валентина
  2. Лукић Огњен
  3. Милићевић Богдан
  4. Симеуновић Сања
  5. Симић Јовица
  6. Стојиновић Анђела
  7. Чолић Дамјан

ТАМБУРА

  1. Корица Василије
  2. Лешчук Огњен
  3. Марељ Влада
  4. Марељ Обрад
  5. Перић Ема
  6. Чизмић Богдан

ВИОЛОНЧЕЛО

  1. Рунић Неда
  2. Станић Сенка
  3. Сударевић Ана

ВИОЛИНА

  1. Вершегн Нера
  2. Владисављевић Ива
  3. Ђукановић Анђела
  4. Марковић Татјана
  5. Миловановић Емилија
  6. Михајловић Милана
  7. Новаковић Михајло
  8. Пејић Николина
  9. Ранисављевић Марија
  10. Турудић Наталија
  11. Чемерлић Андреј
  12. Чолић Теодора
  13. Радосављевић Мина

ФЛАУТА

  1. Ата Сена
  2. Јовановић Јована
  3. Прокић Ана
  4. Халиловић Лука
  5. Марјанов Ива

САКСОФОН

  1. Благојевић Константин
  2. Ђорђевић Немања (ванредно)
  3. Рајић Стефан
  4. Станковић Василије
  5. Станковић Јаков

КЛАРИНЕТ

  1. Милошевић Марија
  2. Подорешки Ленка

ТРУБА

  1. Бировљев Арсеније
  2. Ђурђевић Игњат

УДАРАЉКЕ

  1. Божић Георгије
  2. Дражовић Миона
  3. Ћирић Теа