Опера за децу ”Снежана и седам патуљака“ у Народном позоришту

Наставак пројекта ”Опера или мјузикл – Кранчевић истражује”, који је покренула наставница Јованка Иванић, реализован је у недељу 28.априла 2024. године, када су наши ученици основне школе, тачније чланови хора ОМШ „Петар Кранчевић“, уз пратњу наставнице Јованке  и наставнице Невене Ераковић, имали прилику да погледају оперу за децу  ”Снежана и седам патуљака“ у Народном позоришту у Београду.
Путовање је, поред посете Народном позоришту, садржало и одлазак у Храм Светог Саве, где су ученици извели Светосавску химну, затим, одлазак на Факултет музичке уметности, Ташмајдански парк, а посебно одушевљење је уследило док су гледали изложбу слика Уроша Предића у Галерији Српске академије наука и уметности.
Надамо се да ће се овакве „екскурзије“ реализовати и чешће јер остављају трајне успомене и подстичу интересовања најмлађих уметника за праве вредности.