Дан Школе 26.02.2021.

Музичка школа „Петар Кранчевић“ прославила је 59 година постојања снимањем филма који су припремили ученици 3. разреда средње школе. Први дио филма рађен је на текст Душана Михалека, једног од првих дипломираних музиколога Војводине, док је други дио текста рађен на основу података из Летописа школе.
Сниматељ: Анђела Томић
Сценарио: Јованка Иванић, проф.
Видео монтажа: Урош Иванић (Удружење Бинго)
Музика у позадини:
– Ј. С. Бах – Концерт у Е-дуру, 3.став у извођењу Катарине Милутиновић, некадашње ученице ове школе (основне и средње)
– Ф. Лист – Трансцедентална етида бр.7 „Eroica“, у извођењу Марије Јовановић, садашње матуранткиње школе
– Мокрањац – Молитва Богородици – Хор Кир Стефан Србин, Крагујевац

Хор „Кранчевић“ изводи:
9:15 – Заспо Јанко, српска традиционална песма у аранжману Душана Покрајчића
13:20 – С оне стране Пливе, севдалинка у аранжману Решада Арнаутовића
17:02 – Песме из Војводине (4 песме) Љубомира Бошњаковића
21:05 – Ода радости Лудвига ван Бетовена – сада и химна Европске уније, у аранжману Тамаре Адамов Петијевић
Диригент: Јованка Иванић

Захваљујемо се свим учесницима у стварању овог филма а наставницима на подршци током припреме програма 23:20