Наступи Хора основне музичке школе

20. октобра 2023. године, у препуној сали позоришта „Добрица Милутиновић“ одржана је промоција музичко-еколошке читанке за децу и младе „Занималци у природи“. На промоцији су се обратили аутори књиге – Боро Мајданац, Драгана Филимоновић и Ђорђе Орловић, а затим и учитељице Сања Крстић и Александра Гаруновић.

Хор основне музичке школе је, уз подршку наставнице Јованке Иванић извео 2 песме из промовисане зборке. То су биле песме Напунимо плућа и Бактерија Живка. Организатор догађаје јесте Установа за неговање културе „Срем“, уз помоћ Центра за културу „Сирмијумарт“.

Хор основне музичке школе „Петар Кранчевић“ учествовао је у пројекту ЈКП „Комуналије“ под називом „Сремска Митровица – лидер у одвајању отпада“, у четвртак 12. октобра 2023. године у ПСЦ „Пинки“ у Сремској Митровици.

Реч је пројекту који има за циља да се деца кроз забаву и такмичарске игре едукују о правилном раздвајању комуналног отпада и значаја заштите животне средине.
Током манифестације хор школе је, под диригентским вођством наставнице Јованке Иванић, извео 3 песме на еколошке теме.