Jubilee

Концерт бивших ученика – 02.03.2018.

Поводом прославе Јубилеја 20 година Средње музичке школе Петар Кранчевић дана  02.03.2018 са почетком у 19 часова у Сали Галерије Лазар Возаревић  у Сремској Митровици наступају бивши ученици наше школе.

Concert of Former Students
Концерт бивших ученика

ПРОГРАМ КОНЦЕРТА:

1. Wim Mertens: „4 mains“ за клавир у 4 руке, свирају: Александра Марковић (генерација 2012.) и Димитрије Бељански (генерација 2014.)
  2. Charles Koechlin: Etudes pour saxophone alto et piano (I Pour les traits rapides; II Pour les sons lies et le charme de la sonorite), свирају: Моника Барат (генерација 2013.) – студенткиња IV године саксофона и Милица Јосић – студенткиња III године клавира.
  3. Ана Михајловић: Токата, изводи: Александар Цундра (генерација 2010.) мастер пијаниста
  4. Николо Паганини: Sonata concertata у А-дуру, 1. став Allegro spiritoso за виолину и гитару; свира Дуо Corde CantabileЉубица Јовановић (виолина) и Ивана Миросављевић (гитара, генерација 2009.)
  5. Димитрије Бељански: Студија бр. 1 за клавир, свира аутор – студент II године композиције на АУ у Новом Саду.
  6. Zequinha de Abreu: Тико, тико (самба) за хармонику, свира Ненад Илић – мастер хармоника (генерација 2012.)
  7. Жак Ибер: Два интерлудијума, свирају: Катарина Милутиновић (виолина), Зорана Николић (виолина) и Нина Кобаш (клавир), студенткиње II године на АУ у Новом Саду (све три генерација 2016.)
  8. Гија Канчели: Simple music for piano ( 22 Don`t Grieve и No. 24 Kin Dza Dza), изводи: Александра Марковић (генерација 2012.) – мастер ОМП на АУ у Новом Саду.
  9. Астор Пијацола: Либертанго, изводе: Маријана Дучак Поповић (тамбура, генерација 2007.) – мастер етнолог и етномузиколог, Дамир Васиљевић Тоскић (хармоника, генерација 2008.) – мастер хармоника и Филип Јовић Вујаковић (кларинет, генерација 2012.) – студент IV године етномузикологије на АУ у Новом Саду.
  10. Жак Офенбах: Дуо за два виолончела оп. 53, бр. 2, свирају: Тијана Михајловић (генерација 2016.) – студенткиња II године виолончела на ФМУ у Београду и Стефан Петковић (генерација 2010.) завршио је Leopold-Mozart-Zentrum der Universität Augsburg
  11. Фредерик Шопен: Полонеза оп. 40 бр. 2 у це-молу, свира: Нина Кобаш (генерација 2016.) – студенткиња II године клавира на АУ у Новом Саду