Награде 2018/2019. година

СТРИНГФЕСТ 2019. СРЕМСКА МИТРОВИЦА

Виолина, 3. категорија

Дуња Ђурковић, ученица 6. разреда ОМШ – ПОХВАЛА, класа: Љубица Јовановић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук

Виолина, 6. категорија

Николина Бјелаковић, ученица 4. године СМШ – ПОХВАЛА, класа: Теодора Мањенчић, клавирски сарадник: Ксенија Радаковић

Виолончело, 2. категорија

Алиса Божић, ученица 4. разреда ОМШ – ТРЕЋА награда, класа: Александра Ђорђевић, клавирски сарадник: Александар Цундра

XVI Интернационално такмичење Donne in musica 2019. Београд

Виолина, 4. категорија

Веселин Ђурковић, ученик 2. године СМШ – ПРВА награда, класа: Љубица Јовановић, клавирски сарадник: Ања Ђиловић

Виолина, 4. категорија

Дуња Ђурковић, ученица 6. разреда ОМШ – ПРВА награда, класа: Љубица Јовановић, клавирски сарадник: Ања Ђиловић

63. ФЕСТИВАЛ МУЗИЧКИХ И БАЛЕТСКИХ ШКОЛА СРБИЈЕ 07-12. МАРТ 2019. ПАРАЋИН

  •  Бошко Петковић, 3. разред хармонике ОМШ – ПРВА награда (класа: Снежана Радојичић)
  • Леон Жарко, 3. разред клавира ОМШ – ПРВА награда (класа: Маргарита Вујовић)
  • Исидора Козлина, 5. разред флауте ОМШ – ПРВА награда (класа: Татјана Миљковић)
  • Алиса Божић, 4. разред виолончела ОМШ – ДРУГА награда (класа: Александра Ђорђевић)
  • ЕКИПНО  – ПРВА награда, Клавирски сарадник: Александар Цундра

6. ФЕСТИВАЛ ПИЈАНИЗМА – СРЕМСКА МИТРОВИЦА 09-12. МАЈ 2019.

Средња школа:

Анђела Томић, 1. разред СМШ – ПРВА награда (VIII категорија – клавир соло), класа: Душанка Гавриловић

Нина Ракић, 4. разред СМШ – ДРУГА награда (XI категорија – клавир соло), класа: Јелена Лазић

Упоредни клавир:

Јован Синђић, 1. разред СМШ – ПРВА награда (I категорија), класа: Сандра Николић

Данијел Јовић, 1. разред СМШ – ПРВА награда (I категорија), класа: Сандра Николић

Михајло Цвијетић, 2. разред СМШ – ПРВА награда (I категорија), класа: Сандра Николић

Веселин Ђурковић, 2. разред СМШ – ПРВА награда (I категорија), класа: Сандра Николић

Рада Ђурђевић, 4. разред СМШ – ПРВА награда (II категорија), класа: Сандра Николић

Стефан Шкаро, 4. разред СМШ – ПРВА награда (II категорија), класа: Сандра Николић

Клавир ТО:

Богдан Бибић, 1. разред СМШ – ПРВА награда (I категорија), класа: Јелена Јовановић

Основна музичка школа:

Беби категорија – клавир соло

Милан Аћимовић, 1. разред ОМШ – ПРВА награда, класа: Јелена Лазић

I Категорија – клавир соло

Ким Сретковић, 1. разред ОМШ – ПРВА награда (Лауреат за ОШ), класа: Душанка Гавриловић

Михајло Црнојакић, 1. разред ОМШ – ПРВА награда, класа: Душанка Гавриловић

Софија Малбаша, 1. разред ОМШ – ПРВА награда, класа: Бранислава Трифуновић

II Категорија – клавир соло

Љиљана Беара, 1. разред ОМШ – ДРУГА награда, класа: Јелена Обреновић

Лена Раичевић, 3. разред ОМШ – ДРУГА награда, класа: Јелена Обреновић

III Категорија – клавир соло

Елена Ђорђевић, 2. разред ОМШ – ТРЕЋА награда, класа: Јелена Јовановић

Јана Милошевић, 2. разред ОМШ – ДРУГА награда, класа: Јелена Лазић

IV Категорија – клавир соло

Ена Боричић, 4. разред ОМШ –  ПРВА награда, класа: Душанка Гавриловић

Ленка Алимпић, 4. разред ОМШ –  ПРВА награда, класа: Душанка Гавриловић

Дуња Станковић, 4. разред ОМШ –  ДРУГА награда, класа: Душанка Гавриловић

V Категорија – клавир соло

Лана Јефтић, 4. разред ОМШ – ДРУГА награда, класа: Јелена Обреновић

Анастасија Рајшић, 4. разред ОМШ – ДРУГА награда, класа: Јелена Обреновић

VI Категорија – клавир соло

Николина Ћулафић, 5. разред ОМШ – ПРВА награда, класа: Јелена Обреновић

Катарина Влаовић, 5. разред ОМШ – ДРУГА награда, класа: Милда Кузминац

Иван Јесретић, 5. разред ОМШ – ТРЕЋА награда, класа: Бранислава Трифуновић

Ирина Тривић, 6. разред ОМШ – ТРЕЋА награда, класа: Бранислава Трифуновић

Беби категорија – клавирски дуо

Ким Сретковић и Михајло Црнојакић, 1. разред ОМШ – ПРВА награда, класа: Душанка Гавриловић

РЕЗУЛТАТИ РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА 2019.

  • ЛЕОНА ФОГАРАШИ, 2. разред ОМШ (флаута-преткатегорија) – ДРУГА награда, класа: Ирена Милић, корепетитор: Дамјана Ћук
  • ТАРА ВУКАДИНОВИЋ, 6. разред ОМШ (клавир-трећа А категорија) – ПРВА награда, класа: Маргарита Вујовић
  • МАРКО ЈОВАНОВИЋ, 6. разред ОМШ (клавир-трећа А категорија) – ПОХВАЛА, класа: Милица Миљанић
  • МИЛАН ПЕРГЕ, разред ОМШ (Саксофон-друга категорија) – ДРУГА награда, класа: Михајло Вукајловић, корепетитор: Ксенија Радаковић
  • ОГЊЕН НИКОЛАЈЕВИЋ, 1. разред ОМШ (соло певање-преткатегорија А) – ТРЕЋА награда, класа: Дејан Љутовац, корепетитор: Ксенија Радаковић
  • ИРЕНА ПАНИЋ, 4. разред ОМШ (флаута-прва категорија) – ПРВА награда (ЛАУРЕАТ, 100 поена), класа: Јелена Влаовић, корепетитор: Дамјана Ћук
  • ЛЕОН ЖАРКО, 3. разред ОМШ (клавир-прва категорија) – ТРЕЋА награда, класа: Маргарита Вујовић
  • КИМ СРЕТКОВИЋ, 1. разред ОМШ (клавир-преткатегорија) – ПРВА награда (ЛАУРЕАТ, 100 поена), класа: Душанка Гавриловић
  • ИСИДОРА КОЗЛИНА, разред ОМШ (флаута-прва категорија) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, корепетитор: Александар Цундра
  • САРА НИКОЛИЋ, 3. разред СМШ (флаута-четврта категорија) – ПРВА награда, класа: Ирена Милић, корепетитор: Дамјана Ћук
  • АНЂЕЛА ТОМИЋ, 1. разред СМШ (клавир-четврта категорија) – ДРУГА награда, класа: Душанка Гавриловић
  • МАРИЈА ЈОВАНОВИЋ, 2. разред СМШ (клавир-четврта категорија) – ДРУГА награда, класа: Маргарита Вујовић
  • ЛАЗАР ИГЊАТОВИЋ, 2. разред ОМШ (труба-преткатегорија) – ДРУГА награда, класа: Душко Шпановић, корепетитор: Ксенија Радаковић
  • ВЛАДИСЛАВА БОЖИЋ, 2. разред ОМШ (кларинет-прва категорија) – ТРЕЋА награда, класа: Леон Кајон, корепетитор: Ања Ђиловић
  • ИЛИЈА СРЕТЕНОВИЋ, 2. разред ОМШ (кларинет-прва категорија) – ТРЕЋА награда, класа: Леон Кајон, корепетитор: Ања Ђиловић
  • ИВА ЛУКАЧ, 2. разред СМШ (труба-трећа категорија) – ПРВА награда, класа: Душко Шпановић, корепетитор: Ксенија Радаковић

XI ДАНИ ХАРМОНИКЕ

Угљевик (БиХ)

Друга категорија

Бошко Петковић, ученик 4. разреда ОМШ – ДРУГА награда, класа: Снежана Радојичић

Трећа категорија

Милош Ђорђић, ученик 6. разреда ОМШ – ТРЕЋА награда, класа: Бранка Панић

VIII ФЕСТИВАЛ ГУДАЧА У ШАПЦУ

Николина Бјелаковић, 4. Година СМШ – ПРВА награда, класа: Теодора Мањенчић, корепетитор: Ања Ђиловић

ПЕТО МЕЂУНАРОДНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СОЛФЕЂА и ТЕОРЕТСКИХ ПРЕДМЕТА
Београд 2019.

СОЛФЕЂO

Шеста А категорија

Анастасија Скуратовић, 4. разред СМШ – ДРУГА награда, класа: Јованка Иванић

Биљана Беара, 4. разред СМШ – ДРУГА награда, класа: Јованка Иванић

Пета А категорија

Зоран Маховац, 3. разред СМШ – ПРВА награда, класа: Весна Радивојевић

КОНТРАПУНКТ

Теодора Глигоровић, 3. разред СМШ – ПРВА награда, класа: Јованка Иванић
Ивана Велбл, 3. разред СМШ – ПРВА награда, класа: Јованка Иванић
Лука Иванић, 3. разред СМШ – ПРВА награда, класа: Јованка Иванић

ПЕТИ ФЕСТИВАЛ СЛОВЕНСКЕ МУЗИКЕ
Руски дом – Београд, 2019.

Леон Жарко (3. разред ОМШ; 97 поена) – Прва награда, класа: Маргарита Вујовић

Тара Вукадиновић (6. разред ОМШ; 99 поена) – Прва награда, класа: Маргарита Вујовић

Дарја Максимочева (1. разред СМШ; 90 поена) – Друга награда, класа: Маргарита Вујовић

Марија Јовановић (2. разред СМШ; 99 поена) – Прва награда, класа: Маргарита Вујовић

КВИЗУМ 2019.

Музичка школа „Коста Манојловић“ – Земун

Квиз музичких школа из свих теоретских музичких дисциплина

Екипа „Понизилице“ коју су чинили: Марија Јовановић (2. СМШ), Лука Иванић (3. СМШ) и Рада Ђурђевић (4. СМШ) освојила је 4. место. Екипу припремила и водила проф. Тамара Радишевић. Честитке ученицима и професорки.

ЗОНСКА СМОТРА РЕЦИТАТОРА 2019.

Ученик 3. године СМШ Лука Иванић учествовао је на зонској смотри рецитатора одржаној у Музеју Срема у Сремској Митровици и пласирао се на Покрајински ниво такмичења. Ментор: Весна Достанић, проф. Српског језика и књижевности.

Честитке Луки и професорки Весни Достанић.

4. ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ ФЕСТИВАЛ МУЗИКЕ „ПРИМАВЕРА“ БИЈЕЉИНА 2019.

КЛАВИР

Прва категорија

Ким Сретковић (1. разред ОМШ),ПРВА награда – класа: Душанка Гавриловић

Михајло Црнојакић (1. разред ОМШ), ПРВА награда – класа: Душанка Гавриловић

Трећа категорија

Анђела Релић (5. разред ОМШ), ДРУГА награда – класа: Маргарита Вујовић

Четврта категорија

Ивана Охмут (2. разред СМШ), ДРУГА награда – класа: Маргарита Вујовић

Анђела Томић(1. разред СМШ) , ДРУГА награда – класа: Душанка Гавриловић

КЛАВИРСКИ ДУО

Прва категорија

Ким Сретковић и Михајло Црнојакић (1. разред ОМШ), ПРВА награда – класа: Душанка Гавриловић

СОЛО ПЕВАЊЕ

Преткатегорија

Сара Бучак (1. разред ОМШ) , ПРВА награда – класа: Александра Падров, корепетитор: Александар Цундра

ШЕСТИ ЕКИПНИ ФЕСТИВАЛ СОЛФЕЂА „СЛАВЕНСКИ“, НОВИ САД

Друга категорија:

Солфеђисти (Маша Живанић, Дуња Станковић, Ена Бориић, 4. разред ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Данијела Хорњак

Музичарке (Ирена Панић, Леа Недимовић, Ленка Алимпић, 4. разред ОМШ) – ТРЕЋА награда, класа: Данијела Хорњак

Трећа категорија:

Трио агитато (Илија Сретеновић, Наталија Мирчета, Милан Перге, сви 3. разред ОМШ) – ПОХВАЛА, класа: Николина Думанчић

Алегро (Миа Вукомановић, Исидора Козлина, Сергеј Кузмановић, 5. разред ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Данијела Хорњак

Четврта А категорија:

Лос Музикос (Тара Вукадиновић, Милица Шеик, Милош Ђорђић, 6. разред ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Марија Исаиловић

Трио Фантастико (Нина Томашевић, Дуња Ђурковић, Теодора Цвијетић, 6. разред ОМШ)   – ПРВА награда, класа: Марија Исаиловић

Трио Маестосо (Марија Тодоровић, Милица Росић, Ивана Лазић, 6. разред ОМШ) – ПРВА награда, класа: Данијела Хорњак

Четврта Б категорија:

Душан Бабић (4. разред ОМШ) – ДРУГА награда,  класа: Николина Думанчић

SIRMIUM MUSIC FEST 2019.

КЛАВИР

Предкатегорија:

Дуња Мрваљевић – Прва награда, 1. разред ОМШ у класи Маргарите Вујовић

Вук Мрваљевић – Прва награда, 1. разред ОМШ у класи Маргарите Вујовић

Теодора Фингерхут – Прва награда, 1. разред ОМШ у класи Маргарите Вујовић

Татјана Пантелић – Прва награда, 2. разред ОМШ у класи Маргарите Вујовић

Прва категорија:

Леон Жарко – Прва награда, 3. разред ОМШ у класи Маргарите Вујовић

Друга категорија:

Анђела Релић – Друга награда, 5. разред ОМШ у класи Маргарите Вујовић

Трећа категорија:

Тара Вукадиновић – Прва награда, 6. разред ОМШ у класи Маргарите Вујовић

Марко Јовановић – Друга награда, 6. разред ОМШ у класи Милице Миљанић

Четврта категорија:

Марија Јовановић  – Трећа награда, 2. година СМШ у класи Маргарите Вујовић

Ивана Охмут – Похвала, 2. година СМШ у класи Маргарите Вујовић

ДУВАЧИ

Предкатегорија А – саксофон:

Данило Остојић – Прва награда, 1. разред ОМШ у класи Синише Мурића, корепетитор: Вања Вулетић

Прва категорија – саксофон:

Лазар Аларгић – Прва награда, 2. разред ОМШ у класи Синише Мурића, корепетитор: Вања Вулетић

Предкатегорија Б – флаута:

Маша Вукадиновић – Прва награда, 2. разред ОМШ у класи Татјане Миљковић, корепетитор: Александар Цундра

Леона Фогараши – Прва награда, 2. разред ОМШ у класи Ирене Милић, корепетитор: Дамјана Ћук

Лазар Ратић – Прва награда, 3. разред ОМШ у класи Татјане Миљковић, корепетитор: Александар Цундра

Ања Бранковић – Прва награда, 2. разред ОМШ у класи Ирене Милић, корепетитор: Дамјана Ћук

Прва категорија – флаута:

Ирена Панић – Прва награда (ЛАУРЕАТ), 4. разред ОМШ у класи Јелене Влаовић, корепетитор: Дамјана Ћук

Исидора Козлина – Прва награда, 5. разред ОМШ у класи Татјане Миљковић, корепетитор: Александар Цундра

Ивана Сисојевић – Прва награда, 4. разред ОМШ у класи Татјане Миљковић, корепетитор: Александар Цундра

Друга категорија – флаута:

Милица Шеик – Друга награда, 6. разред ОМШ у класи Татјане Миљковић, корепетитор: Александар Цундра

Четврта категорија – флаута:

Сара Николић – Прва награда (ЛАУРЕАТ), 3. година СМШ у класи Ирене Милић, корепетитор: Дамјана Ћук

Биљана Беара – Друга награда, 4. година СМШ у класи Татјане Миљковић, корепетитор: Александар Цундра

Предкатегорија Б – труба:

Лазар Игњатовић – Прва награда, 2. разред ОМШ у класи Душка Шпановића, корепетитор: Ксенија Радаковић

MEMOREAL DUSAN PROTIC OTVORENO TAKMICENJE LISINSKI BEOGRAD

Leon Žarko 100 poena

XVI ИНТЕРНАЦИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ „ДАВОРИН ЈЕНКО“ БЕОГРАД, 2019.

Ц – категорија:

Сара Николић – Прва награда, 3. разред СМШ у класи Ирене Милић, корепетитор: Дамјана Ћук

Јуниор Б категорија:

Ирена Панић – Друга награда, 4. разред ОМШ у класи Јелене Влаовић, корепетитор: Дамјана Ћук

А – категорија:

Исидора Козлина – Друга награда, 5. разред ОМШ у класи Татјане Миљковић, корепетитор: Александар Цундра 23.

ТАКМИЧЕЊЕ МЛАДИХ ПИЈАНИСТА, ШАБАЦ

IV категорија

Анђела Томић – ДРУГА награда, 1. година СМШ у класи Душанке Гавриловић

21. МЕЂУНАРОДНИ СУСРЕТИ ФЛАУТИСТА „ТАХИР КУЛЕНОВИЋ“ У ВАЉЕВУ

Сара Николић, ученица 3. разреда СМШ у класи Ирене Милић освојила је Прву награду. Корепетиторка: Дамјана Ћук.

XVI ИНТЕРНАЦИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ „ДАВОРИН ЈЕНКО“

 БЕОГРАД, 2019.

ЈУНИОР А-категорија

  1. Ким Сретковић, прва награда (100 бодова) – Лауреат, класа: Душанка Гавриловић
  2. Михајло Црнојакић – друга награда, класа: Душанка Гавриловић

ЈУНИОР Б-категорија

  1. Жарко Леон – друга награда, класа: Маргарита Вујовић

Клавирски дуо, ЈУНИОР А-категорија

  1. Ким Сретковић и Михајло Црнојакић – прва награда, класа: Душанка Гавриловић

11. ТАКМИЧЕЊЕ “СЛАВЕНСКИ“, БЕОГРАД (21-23.12.2018.)

  • Дуња Мрваљевић 1. разред ОМШ
  • Татјана Пантелић 2. разред ОМШ,

обе у класи Маргарите Вујовић освојиле су Прве награде.

FLAVTISTRA 2018

24. и 25.11.2018. одржан је Фестивал “FlavtIstra 2018” у Копру у Словенији. Фестивалу је присуствовао наш тим флаутиста кога су чиниле ученице ОМШ Исидора Козлина, Ирена Панић и њихове наставнице Татјана Миљковић и Јелена Влаовић. Активно су учествовали и родитељи поменутих ученица. Фестивал је имао такмичарски, ревијални и едукативни карактер. Обухватао је неколико стотина учесника, чланови жирија су били актуелни светски флаутисти Jasmin Choe (Кореја), Mario Karoli (Италија), Etni Molotones (Венецуела) и Матеј Зупан (Словенија). Они су одржали четири фантастична солистичка концерта и шест занимљивих семинара. Наше девојчице су као и сви учесници добиле мишљење чланова жирија о њиховом свирању и смернице за даљи рад. У наведеном мишљењу похваљене су као одлични млади свирачи, који свирају на високом техничком и музичком нивоу са исписаним БРАВО, БРАВО, БРАВО од свих чланова жирија. Ученице, њихови родитељи и наставнице флауте добили су посебан елан за наставак музицирања.

V ТАКМИЧЕЊЕ ФЛАУТИСТА „СЛАВЕНСКИ“, БЕОГРАД 15-16. 12. 2018.

  • Теодора Цвијетић, 6. разред ОМШ (1. награда);
  • Милица Шеик, 6. разред ОМШ (2. награда);
  • Исидора Козлина, 5. разред ОМШ (2. награда);
  • Ивана Сисојевић, 4. разред ОМШ (1. награда) – све у класи Татјане Миљковић;
  • Ирена Панић, 4. разред ОМШ (1. награда) – класа: Јелена Влаовић

10-15. 12. 2019. КОНСЕРВАТОРИЈ ЗА ГЛАСБО ИН БАЛЕТ, ЉУБЉАНА

  • Тара Вукадиновић ученица 6. Разреда ОМШ у класи Маргарите Вујовић освојила је бронзану плакету на I Међународном такмичењу Јанез Матичич у Љубљани.

РЕЗУЛТАТИ СА 26. РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СОЛФЕЂА И ТЕОРЕТСКИХ ПРЕДМЕТА – БЕОГРАД
СРЕДЊА ШКОЛА
ТЕОРИЈА МУЗИКЕ

  • Анђела Томић (ученица 1. године) – 2. награда, класа: Јелена Јовић
  • Богдан Бибић (ученик 1. године) – 1. награда, класа: Јелена Јовић
  • Јован Синђић (ученик 1. године) – 2. награда, класа: Јелена Јовић
  • Марија Јовановић (ученица 2. године) – 1. награда, класа: Јелена Јовић
  • Веселин Ђурковић (ученик 2. године) – 2. награда, класа: Јелена Јовић

СОЛФЕЂО

  • Марија Јовановић (ученица 2. године) – 1. награда, класа: Весна Радивојевић
  • Зоран Маховац (ученик 3. године) – 1. награда, класа: Весна Радивојевић

ОСНОВНА ШКОЛА
ТЕОРИЈА МУЗИКЕ

  • Николина Бјелић (ученица 5. разреда) – 1. награда, класа: Невена Ераковић
  • Јована Трнинић (ученица 5. разреда) – 1. награда, класа: Невена Ераковић

СОЛФЕЂО

  • Марко Јовановић (ученик 6. разреда ) – 1. награда, класа: Невена Ераковић
  • Тара Вукадиновић (ученица 6. разреда) – 2. награда, класа: Марија Исаиловић

КЛАВИР:

  • На Фестивалу младих пијаниста Pianissimo у Суботици, Марко Јовановић ученик 6. разреда клавира у класи Милице Миљанић освојио је прву награду!!!

  • XVI смотра музичких талената Србије, Сремски Карловци, 28. октобар 2018: Тара Вукадиновић, 6. разред ОМШ (1. место); Леон Жарко, 3. разред ОМШ (3. место) – обоје у класи Маргарите Вујовић.