plakat 2018 Otvaranja – FP5

Музичка школа „Петар Кранчевић“ и Уметничко удружење Кранчевић организују 5. Фестивал пијанизма у периоду од 10. до 13. маја 2018. године. Ово је традиционална музичка манифестација и одржава се под покровитељством Покрајинског секретаријата за културу, јавно информисање и односе са верским заједницама као и Града Сремска Митровица, Градске управе за образовање, културу, спорт и омладину. На Фестивал је пријављено 140 такмичара из Републике Србије и земаља у окружењу: Бугарске, Босне и Херцеговине, Хрватске и Црне Горе. Фестивал ће бити отворен концертом пијанисте мр Арсена Чаркића, госта из Бања Луке који ће бити одржан 10. маја, четвртак, у 19:00 часова у Галерији „Лазар Возаревић“. Фестивал се наставља такмичарским данима – петак и недеља у Музичкој школи, субота у Галерији као и разноврсним пропратним садржајима (распоред дешавања такмичарских и вантакмичарских активности у прилогу). Завршава се Концертом лауреата у недељу, 13. маја, у 19:00 часова у Галерији. Сви садржаји су отворени за јавност.