Награде 2022/23. година

”Светосавске повеље” Града Сремска Митровица које су наши ученици и њихови ментори добили захваљујући оствареном великом успеху на престижним такмичењима током школске 2021/2022. године.

ОСНОВНА МУЗИЧКА ШКОЛА:
1. КИМ СРЕТКОВИЋ, IV разред, ​Ментор: Душанка Гавриловић, проф.
I награда – Међународно такмичење „Даворин Јенко“, Београд, клавир — преткатегорија Б
I награда – Републичко такмичење ученика музичких и балетских шнола Србије, Београд, клавир I категорија
2. ИРИНА ГОГИЋ, I разред,​ Ментор: Душанка Гавриловић, проф.
I награда – Међународно такмичење „Даворин Јенко“, Београд, клавир — преткатегорија А
I награда – Републичко такмичење ученика музичких и балетских школа Србије, Београд, клавир преткатегорија А
3. МИЛИЦА МОШИЋ, I разред, ​Ментор: Душанка Гавриловић, проф.
I награда – Међународно такмичење „Даворин Јенко“, Београд, клавир — преткатегорија А
I​ награда – Републичко такмичење ученика музичких и балетских школа Србије, Београд, клавир преткатегорија А
4. ЛЕОН ЖАРКО, V разред,​ Ментор: Маргарита Вујовиh, проф.
I награда – Лауреат Међународно такмичење „Даворин Јенко“, Београд, клавир — Б категорија
I награда – 26. Међународно такмичење „Петар Коњовић“, Београд,клавир -V категорија
I награда – Међународно такмичење „Фестивал словенске музике“, Београд
5. ИРЕНА ПАНИЋ, VI разред,​Ментор: Јелена Влаовић, проф.
I награда -​Међународно такмичење „Даворин Јенко“, Београд, флаута — А категорија
I награда – Лауреат Републичко такмичење музичких и балетских школа Србије, Београд, флаута, преткатегорија
6. КОНСТАНТИН БЛАГОЈЕВИЋ,​ II разред,​Ментор: Михајло Вукајловиh, проф.
I награда – Републнчко такмичење музичких и балетских школа Србије, Београд, саксофон, прва категорија
7. УНА БРКЉАЧ, ​II разред, ​Ментор: Јелена Влаовић, проф.
I награда – Међународно такмичење „Даворин Јенко“, Београд, флаута — преткатегорија А
I награда ЛАУРЕАТ – Републичко такмичење музичких и балетских школа Србије, Београд, флаута, преткатегорија
8. АНА ПРОКИЋ, ​II разред,​ ​Ментор: Јелена Влаовић, проф.
I награда – Републичко такмичење музичких и балетских школа Србије, Београд, флаута, преткатегорија
9. ЛУКА ХАЛИЛОВИЋ, ​II разред, ​Ментор: Ирена Милић, проф.
I награда – Републичко такмичење музичких и балетских школа Србије, Београд, флаута, преткатегорија
I награда – Такмичење „Тахир Куленовић“ Ваљево, флаута, преткатегорија
10. JOBAHA ЈОВАНОВИЋ, ​II разред, ​Ментор: Татјана Миљковић, проф.
I награда -​Републичко такмичење музичких и балетских школа Србије, Београд, флаута, преткатегорија
I награда -​Млади виртуоз, флаута, II категорија, МШ“Коњовиh“, Београд
11. ЛЕОН ЖАРКО, VI разред, Ментор: Марија Исаиловић, проф.
I награда – 29. Републичко такмичење из солфеђа и теоретских предмета, Београд, теорија музике – V6 категорија
12. ХРИСТИНА ЛОЗЈАНИН, VI разред, Ментор: Невена Ераковић, проф.
I награда – 29. Републичко такмичење из солфеђа и теоретских предмета, Београд, теорија музике – VIб категорија
13. БОШКО ПЕТКОВИЋ, VI разред,​ Ментор: Марија Исаиловић, проф.
I награда – 29. Републичко такмичење из солфеђа и теоретских предмета, Београд, теорија музике – VI6 категорија
СРЕДЊА МУЗИЧКА ШКОЛА:
1. НАЂА ОРДАГИЋ, ИЛИЈА СРЕТЕНОВИЋ, III разред, ​Ментор: Весна Радивојевић, проф.
I награда – 27. Међународно такмичење „Петар Коњовиh“, Београд, двогласно певање -VIIIц категорија
2. АНЂЕЛА ТОМИЋ, ДАРЈА МАКСИМОЧЕВА, IV разред, Ментор: Исидора Скуратовић, проф.
I награда – 29. Републичко такмичење из солфеђа и теоретских предмета, Београд, двогласно певање – Хц категорија
3. ИСИДОРА КОЗЛИНА, I разред, Ментор: Татјана Миљковић, проф.
I награда – Међународно такмичење „Даворин Јенко“, Београд, флаута – 6 категорија
I награда – Републичко такмичење ученика музичких и балетских школа Србије, Београд, флаута – III категорија
I награда – Међународно такмичење „Фестивал словенске музике Београд“,Београд, флаута – III категорија
4. ИЛИЈА СРЕТЕНОВИЋ, III разред, Ментор: Леон Кајон, проф.
I награда – Републичко такмичење ученика музичких и балетских школа Србије, Београд, кларинет – III категорија
I награда – Међународно такмичење „Фестивал словенске музике Београд“, Београд, кларинет – III категорија
5. БОГДАН БИБИЋ, IV разред,​ Ментор: Јованка Иванић, проф.
I награда – 29. Републичко такмичење из солфеђа и теоретских предмета, Београд, контрапункт – IIIв категорија
6. JOBAH СИНЂИЋ, IV разред, Ментор: Јованка Иванић, проф.
I награда – 27. Међународно такмичење „Петар Коњовић“, Београд, контрапункт – IIIг категорија
7. ИЛИЈА СРЕТЕНОВИЋ, III разред,​ Ментор: Јелена Јовић, проф.
I награда – 29. Републичко такмичење из солфеђа и теоретских предмета, Београд, теорија музике – VIII6 категорија
8. JOBAHA АНТОНИЋ, IV разред,​ Ментор: Јованка Иванић, проф.
I награда – 29. Републичко такмичење из солфеђа и теоретских предмета, Београд, контрапункт — IIIв категорија
9. АНЂЕЛА ТОМИЋ, IV разред, Ментор: Душанка Гавриловић, проф.
I награда – Републичко такмичеіъе ученика музичких и балетских школа Србије, Београд, клавир – V категорија
10. ИСИДОРА ГРОЗДАНОВИЋ, III разред,​ Ментор: Јованка Иванић, проф.
I награда – 27. Међународно такмичење „Петар Коњовић“, Београд, контрапункт — III​в категорија
I награда – 29. Републичко такмичење из солфеђа и теоретских предмета, Београд, контрапункт — III​в категорија
11. МИЛОШ ЂОРЂИЋ, III разред,​ Ментор: Јованка Иванић, проф.
I награда – 27. Међународно такмичење „Петар Коњовић“, Београд, контрапункт — III​в категорија
I награда – 29. Републичко такмичење из солфеђа и теоретских предмета, Београд, контрапункт — III​в категорија
12. СЕЛЕНА ПЕТРОВИЋ, III разред, Ментор: Јованка Иванић, проф.
I награда – 27. Међународно такмичење „Петар Коњовић”, Београд, контрапункт — III​в категорија
I награда – 29. Републичко такмичење из солфеђа и теоретских предмета, Београд, контрапункт — III​в категорија
13. ИРИНА ТРИВИЋ, III разред, Ментор: Весна Радивојевић, проф.
I награда​​ – 29. Републичко такмичење из солфеђа и теоретских предмета, Београд, музички облици — II6 категорија
14. АНЂЕЛА ТОМИЋ, IV разред, Ментор: Јованка Иванић, проф.
I награда – 27. Међународно такмичење „Петар Коњовић“, Београд, контрапункт — III​г категорија
15. JAHA РАКИТА​, IV разред, Ментор: Јованка Иванић, проф.
I награда – 27. Међународно такмичење „Петар Коњовић“, Београд, контрапункт — III​г категорија
16. ОЛИВЕРА НИКОЛАЈЕВИЋ, IV разред, Ментор: Јованка Иванић, проф.
I награда – 29. Републичко такмичење из солфеђа и теоретских предмета, Београд, контрапункт — III​в категорија
17. НИКОЛА МИЈАИЛОВИЋ, III разред,​ Ментор: Јованка Иванић, проф.
I награда – 27. Међународно такмичење „Петар Коњовић“, Београд, контрапункт — IIIв категорија
18. КАМЕРНИ ХОР „КРАНЧЕВИЋ“, I-IV разред, Ментор: Јованка Иванић, проф.
I награда – 19. Републичко такмичење хорова, Нови Сад, категорија — хорови музичких школа

Такмичење Сања Трајковић „Звуци флауте“

Београд, 14-15.12.2022.
Други разред ОМШ
Марија ИлићПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Трећи разред ОМШ
Јована ЈовановићПРВА награда (ЛАУРЕАТ), класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Лука ХалиловићПРВА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук
Четврти разред ОМШ
Валентина СаркаПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра

Општинско-градско првенство у одбојци 25.11.2022.

Мушки одбојкашки тим средње музичке школе освојио је треће место. Екипу припремила и водила Јелена Сенте Каћански.

Општинско-градско првенство у баскету 3*3 29.11.2022.

Мушки баскеташки тим средње музичке школе освојио је треће место. Састав тима: Вук Сретеновић, Предраг Пандуревић, Огњен Лабаш (1.СМШ); Михајло Станић, Владимир Радмановић, Петар Јаковљевић (3.СМШ); Никола Мијаиловић (4. СМШ). Екипу припремила и водила Јелена Сенте Каћански.

6. Републичко такмичење из Хармоније, Музичких облика и Контрапункта, Београд, 27.11.2022.

I В категорија (Хармонија 4. СМШ):
Милош Ђорђић (4. СМШ) – ДРУГА награда, класа: Јелена Јовић
I Б категорија (Музички облици 3. СМШ):
Томислав Блажина (3. СМШ) – ПРВА награда, класа: Весна Радивојевић
Михајло Станић (3. СМШ) – ПРВА награда, класа: Весна Радивојевић
Илија Сретеновић (3. СМШ) – ПРВА награда, класа: Весна Радивојевић
I В категорија (Музички облици 4. СМШ):
Исидора Гроздановић (4. СМШ) – ПРВА награда, класа: Весна Радивојевић

Стипендија ДОСИТЕЈА

Фонд за младе таленте Републике Србије одлучио је да следећи наши ученици добију стипендију ДОСИТЕЈА за остварене изузетне резултате у прошлој школској 2021/2022. години: Исидора Козлина (I СМШ), Илија Сретеновић (II СМШ), Исидора Гроздановић, Милош Ђорђић, Јелена Пачирски, Селена Петровић, Ирина Тривић (III СМШ), Јована Антонић, Богдан Бибић, Никола Коларов, Оливера Николајевић ,Јован Синђић, Анђела Томић и Зоран Чампраг (IV СМШ).
Чак 14 наших средњошколаца је добило ову стипендију што је сваки четврти ученик. Награђени су за велики успех на највећим такмичењима прошле године, за свој дугогодишњи рад и труд. Честитке свима који су учествовали у њиховом образовању и што су допринели да добију ову значајну стипендију.

Такмичење „Антон Еберст“, 25. новембар · Novi Sad, Војводина 

Још један сјајан резултат Луке Халиловића (3.ОМШ) на такмичењу „Антон Еберст“. Честитке ученику, ментору Ирени Милић и клавирском сараднику Дамјани Ћук. Иначе Лука је доста млађи од свих осталих такмичара, најмлађи од свих.
Честитке Исидори Козлини (2.СМШ), професорки Татјани Миљковић и клавирском сараднику Александру Цундри.
Наравно честитамо и нашој бившој ученици Ирени Панић

30. Републичко такмичење из Солфеђа и Теорије музике

Београд, 19-20.11.2022.
Vа категорија (Солфеђо)
Вук Немаровић (5. ОМШ) – ТРЕЋА награда, класа: Марија Исаиловић
Vб категорија (Теорија музике)
Вук Немаровић (5. ОМШ) – ПРВА награда , класа: Марија Исаиловић
Софија Малбаша (5. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Невена Ераковић
Урош Павић (5. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Невена Ераковић
Урош Јаковљевић (5. О МШ) – ПОХВАЛА, класа: Невена Ераковић
Милица Миљевић (4. ОМШ) – ПРВА награда (100 поена), класа: Невена Ераковић
VIб категорија (Теорија музике)
Нађа Милаковић (6. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Марија Пузић
VIIа категорија (Солфеђо)
Милана Јанчић (1. СМШ) – ПРВА награда (99,67), класа: Станислава Будошан
VIIб категорија (Теорија музике)
Христина Лозјанин (1. СМШ) – ПРВА награда (100 поена), класа: Јелена Јовић
Бошко Петковић (1. СМШ) – ПРВА награда (100 поена), класа: Јелена Јовић
IXб категорија (Теорија музике)
Илија Сретеновић (3. СМШ) – ПРВА награда (100 поена), класа: Јелена Јовић
Андреа Посиловић (3. СМШ) – ДРУГА награда, класа: Јелена Јовић
Xа категорија (Солфеђо)
Јелена Пачирски (4. СМШ), учествовање, класа: Јованка Иванић
Селена Петровић (4. СМШ), ПРВА награда, класа: Јованка Иванић
Xц категорија (Двогласно певање)
Јелена Пачирски, Селена Петровић (4. СМШ) – ПРВА награда, класа: Јованка Иванић

Покрајинска награда ТАЛЕНТИ за 2022. годину

Добитници Покрајинске награде ТАЛЕНТИ за 2022. годину су: Леон Жарко (5. ОМШ, класа: М. Вујовић); Ким Сретковић(4. ОМШ, класа: Д. Гавриловић) и Ирена Панић (6. ОМШ, класа: Ј. Влаовић).
Добитници похвала су: Илија Сретеновић (2. СМШ, класа: Л. Кајон), Анђела Томић (4. СМШ, класа: Д. Гавриловић) и Исидора Козлина (1. СМШ, класа: Т. Миљковић).