Награде 2021/22. година

Осмо такмичење “Корнелије“ 06-08. маја 2022. Београд (онлајн)

Хор ОМШ „Петар Кранчевић“– ДРУГА награда, ментор: Исидора Скуратовић
Камерни хор „Кранчевић“ (СМШ)– ПРВА награда, ментор: Јованка Иванић

Sirmium Music Fest (27-29. април, Сремска Митровица)

ДУВАЧИ:
Бејби категорија – труба:
Ана Јосифовић (1. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Душко Шпановић, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић
Тамара Ивковић (1. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Душко Шпановић, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић
Бејби категорија – саксофон:
Фјодор Иван Стојановски (1. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Синиша Мурић, клавирски сарадник: Ана Вујовић
Михајло Шпановић (1. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Михајло Вукајловић, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић
Константин Благојевић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Михајло Вукајловић, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић
Василије Станковић (2. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Михајло Вукајловић, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић
Прва категорија – саксофон:
Данило Остојић (3. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Синиша Мурић, клавирски сарадник: Ана Вујовић
Лука Дудић (3. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Синиша Мурић, клавирски сарадник: Ана Вујовић
Тодор Николовски (3. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Синиша Мурић, клавирски сарадник: Ана Вујовић
Јасмин Ата (4. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Михајло Вукајловић, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић
Бејби категорија – флаута:
Ана Прокић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Ања Станисављевић (припремни) – ДРУГА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Нађа Васић (1. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук
Јована Јовановић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Јована Симић (1. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук
Лена Васић (1. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук
Марија Илић (1. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Лука Халиловић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук
Сара Делић (припремни) – ДРУГА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук
Валентина Сарка (3. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Уна Бркљач (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Мина Морић (2. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук
Прва категорија – флаута:
Јована Матијашевић (4. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук
Друга категорија – флаута:
Ања Бранковић (5. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук
Трећа категорија – флаута:
Исидора Козлина (1. СМШ) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Бејби категорија – кларинет:
Ленка Подорешки (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Синиша Мурић, клавирски сарадник: Ана Вујовић
Вукашин Љубинковић (1. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Синиша Мурић, клавирски сарадник: Ана Вујовић
Ђорђе Константиновић (1. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Синиша Мурић, клавирски сарадник: Ана Вујовић
Дина Короши (припремни) – ПРВА награда, класа: Синиша Мурић, клавирски сарадник: Ана Вујовић
Трећа категорија – кларинет:
Илија Сретеновић (2. СМШ) – ПРВА награда, класа: Леон Кајон, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић
Соло певање – прва категорија:
Никола Коларов (4. СМШ) – ПРВА награда, класа: Дејан Љутовац, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић
Камерна музика – прва категорија:
Трио „Славуј“ (Леа Недимовић, Ивана Сисојевић и Леон Жарко) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић

КЛАВИР
Прва категорија:
Исидора Максимовић (3. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Нина Ботић
Луна Писањук (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Нина Ботић
Марија Максимовић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Нина Ботић
Друга категорија:
Вук Мрваљевић (4. ОМШ) – ТРЕЋА награда, класа: Маргарита Вујовић
Дуња Мрваљевић (4. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Маргарита Вујовић
Никола Теодоровић (3. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Маргарита Вујовић
Трећа категорија:
Леон Жарко (5. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Маргарита Вујовић
Марија Ана Кузминац (1. СМШ, ТО) – ПОХВАЛА, класа: Вања Вулетић
Пета категорија:
Тара Вукадиновић (3. СМШ) – ПРВА награда, класа: Маргарита Вујовић

V Интернационални фестивал „Viva Harmonika“ (11-17. април 2022. Алексинац, онлајн)

Прва категорија:
Огњен Лукић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Мирјана Милаковић
Сања Симеуновић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Мирјана Милаковић
Трећа категорија:
Страхиња Симеуновић (4. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Мирјана Милаковић
Шеста категорија:
Бошко Петковић (6. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Снежана Радојичић

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ЗМБШС (април, 2022)

Преткатегорија – клавир:
Ирина Гогић (1. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Душанка Гавриловић
Милица Мошић (1. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Душанка Гавриловић
Прва категорија – клавир:
Ким Сретковић (4. ОМШ) – ПРВА награда (100 поена), класа: Душанка Гавриловић
Исидора Максимовић (3. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Нина Ботић
Пета категорија – клавир:
Анђела Томић (4. СМШ) – ПРВА награда, класа: Душанка Гавриловић

Вокални ансамбли (четврта категорија):
Вокални ансамбл „Кранчевић“ (Исидора Гроздановић, Селена Петровић, Сара Бучек, Дарја Максимочева, Оливера Николајевић и Јована Батањац) – ТРЕЋА награда, класа: Јованка Иванић

Прва категорија – саксофон:
Константин Благојевић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Михајло Вукајловић, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић
Преткатегорија – флаута:
Уна Бркљач (2.ОМШ) – ПРВАнаграда (ЛАУРЕАТ), класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Лука Халиловић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук
Ана Прокић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Јелена Влаовић, клавирска сарадња: Александар Цундра
Јована Јовановић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Друга категорија – флаута:
Ирена Панић (6. ОМШ) – ПРВА награда (ЛАУРЕАТ), класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Ања Бранковић (5. ОМШ) – ТРЕЋА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук
Трећа категорија – флаута:
Исидора Козлина (1. СМШ) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Трећа категорија – кларинет:
Илија Сретеновић (2. СМШ) – ПРВА награда, класа: Леон Кајон, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић

VI Интернационални фестивал музике „Примавера“ (07-10. април, Станишићи, БиХ)

Клавир, II категорија:
Исидора Максимовић (3. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Нина Ботић
Лена Поповић (3. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Милда Кузминац
Клавир, I категорија:
Марија Макдимовић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Нина Ботић
Виолина, II категорија:
Михајло Шикић (3. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Оливера Милић Хиршер, клавирски сарданик: Љиљана Шикић
Соло певање, I категорија:
Сара Бучек (3. СМШ) – ПРВА награда (100 поена), класа: Александра Падров, клавирски сарадник: Дамјана Ћук

8. Фестивал словенске музике (4-5. април, Београд, Руски дом)

II Категорија, клавир:
Леон Жарко (5. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Маргарита Вујовић
Флаута:
Исидора Козлина (1. СМШ) – ПРВА награда (100 поена), класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Кларинет:
Илија Сретеновић (2. СМШ) – ПРВА награда (100 поена), класа: Леон Кајон, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић

8. Међународно такмичење из Солфеђа и теоретских предмета (2-4. април 2022, Београд)

VIIIc категорија: Двогласно певање
Нађа Ордагић и Илија Сретеновић (2. СМШ) – ПРВА награда, ментор: Весна Радивојевић

Контрапункт
Анђела Томић (4. СМШ) – ПРВА награда, ментор: Јованка Иванић
Јана Ракита (4. СМШ) – ПРВА награда, ментор: Јованка Иванић
Јован Синђић (4. СМШ) – ПРВА награда, ментор: Јованка Иванић
Милош Ђорђић (3. СМШ) – ПРВА награда, ментор: Јованка Иванић
Исидора Гроздановић (3. СМШ) – ПРВА награда, ментор: Јованка Иванић
Селена Петровић (3. СМШ) – ПРВА награда, ментор: Јованка Иванић
Никола Мијаиловић (3. СМШ) – ПРВА награда, ментор: Јованка Иванић
Богдан Бибић (4. СМШ) – ДРУГА награда, ментор: Јованка Иванић
Зоран Чампраг (4. СМШ) – ДРУГА награда, ментор: Јованка Иванић
Божидар Хаџић (4. СМШ) – ДРУГА награда, ментор: Јованка Иванић
Александра Теодоровић (4. СМШ) – ТРЕЋА награда, ментор: Јованка Иванић

26. Међународно такмичење младих пијаниста (25-28.03.2022. Шабац)

Категорија Е:
Анђела Томић (4. СМШ) – ПРВА награда, класа: Душанка Гавриловић
Тара Вукадиновић (3. СМШ) – ТРЕЋА награда, класа: Маргарита Вујовић
Категорија C:
Леон Жарко (5. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Маргарита Вујовић

Друго међународно такмичење за младе пијанисте „Piccolo Piano Talents“ (24-27.03.2002. Сремска Митровица, онлајн)

Категорија А
Ирина Гогић (1. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Душанка Гавриловић
Милица Мошић (1. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Душанка Гавриловић
Категорија Б
Босиљка Марковић (3. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Јелена Лазић
Исидора Максимовић (3. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Нина Ботић
Ким Сретковић (4. ОМШ) – ПРВА награда (100 пеона), класа: Душанка Гавриловић
Лена Поповић (3. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Милда Кузминац

III Међународно такмичење флаутиста „Миодраг Азањац“ (25-27.03.2002. Београд)

Преткатегорија А:
Лука Халиловић (2. ОМШ) – ПРВА награда (100 поена, ЛАУРЕАТ), класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Дамјана Ћук
Друга категорија:
Ирена Панић (6. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Бисерка Маровић
Трећа категорија:
Исидора Козлина (1. СМШ) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра

20. Јубиларни међународни фестивал УБ (18-24.03.2022. Уб)

Шести разред ОМШ: Ирена Панић (6.ОМШ) – ПРВА награда (100 поена), класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Бисерка Маровић

Смотра рецитатора

У петак 11. марта 2022. године у Позоришту „Добрица Милутиновић“ одржана је 54. Смотра рецитатора Града Сремска Митровица у организацији Установе за неговање културе „Срем“. За смотру је било пријављено 116 кандидата , укупно у три категорије: млађи, средњи и старији узраст. На зонску смотру рецитатора пласирало се двоје ученика наше школе у старијем узрасту: Анђела Томић и Јован Синђић (обоје ученици 4. СМШ), ментор: Весна Достанић. У суботу, 19. и недељу, 20. марта 2022. године, у организацији Установе за неговање културе “Срем” и Савеза уметничког стваралаштва аматера Војводине, у СМШ “Петар Кранчевић”, у Сремској Митровици, одржана је Смотра рецитатора Срема “Песниче народа мог”. Од укупно пријављених 130 рецитатора из целог Срема, Селекторска комисија у саставу: Миодраг Петровић, глумац и књижевник из Новог Сада, Ана Лесковац, професор словачког језика и Сенка Јос, васпитач и учитељ културе говора, на Покрајинску смотру “Песниче народа мог”, која ће се одржати 8, 9. и 10. априла, у Сечњу, по следећем распореду: 8. априла, Млађи узраст, 9. априла, Средњи и 10. априла, Старији узраст/Одрасли, упутила је 58 рецитатора, укупно у све три категорије. На покрајинску смотру рецитатора пласирало се двоје ученика наше школе у старијем узрасту: Анђела Томић и Јован Синђић (обоје ученици 4. СМШ), ментор: Весна Достанић.

British Flute Society Competition 2022.

Исидора Козлина (1. СМШ) – ДРУГА награда; класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра

24. Међународни сусрети флаутиста „Тахир Куленовић“ (Ваљево, 24-27.02.2022)

Ирена Панић (6. ОМШ) – ПРВА награда (100 поена), класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Лука Халиловић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Марија Исаиловић
Камерни ансамбл “Флаутисимо“ (Ирена Панић, 6. ОМШ; Исидора Козлина, 1. СМШ) – ПРВА награда

Звуци флауте „Сања Трајковић 2021“, 18.12. 2021. Београд

Ирена Панић (6. ОМШ) – ПРВА награда (100 поена, ЛАУРЕАТ), класа: Јелена Влаовић, клавирска сарадња: Александар Цундра
Ана Прокић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Јелена Влаовић, клавирска сарадња: Александар Цундра
Уна Бркљач (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Јелена Влаовић, клавирска сарадња: Александар Цундра
Јована Јовановић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирска сарадња: Александар Цундра
Валентина Сарка (3. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирска сарадња: Александар Цундра

29. Републичко такмичење солфеђа и теоријских предмета, 11-12.12. 2021. (Београд, онлајн)

II b категорија, Музички облици III СМШ:
Ирина Тривић (3. СМШ) – ПРВА награда, класа: Весна Радивојевић
III v категорија, Контрапункт:
Богдан Бибић (4. СМШ) – ПРВА награда, класа: Јованка Иванић
Јована Антонић (4. СМШ) – ПРВА награда, класа: Јованка Иванић
Оливера Николајевић (4. СМШ) – ПРВА награда, класа: Јованка Иванић
Селена Петровић (3. СМШ) – ПРВА награда, класа: Јованка Иванић
Милош Ђорђић (3. СМШ) – ПРВА награда, класа: Јованка Иванић
Исидора Гроздановић (3. СМШ) – ПРВА награда, класа: Јованка Иванић
Тара Вукадиновић (3. СМШ) – ДРУГА награда, класа: Јованка Иванић

World Open Online Music Competition

X категорија-јуниори:
Исидора Козлина (1. СМШ) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра

VIII Међународно такмичење соло певача „Вера Ковач Виткаи“, 06.12. 2021. Нови Сад

Прва категорија – женски гласови:
Нина Синковић (2. СМШ) – ПРВА награда, класа: Дејан Љутовац, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић

29. Републичко такмичење солфеђа и теоријских предмета, 05-06.12. 2021. (Београд, онлајн)

Vб категорија, теорија музике:
Леон Жарко (5. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Марија Исаиловић
VIб категорија, теорија музике:
Бошко Петковић (6. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Марија Исаиловић
Христина Лозјанин (6. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Невена Ераковић
Зорана Радаковић (6. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Исидора Скуратовић
Славко Недић (6. ОМШ) – учешће, класа: Исидора Скуратовић
VIIIб категорија, теорија музике:
Илија Сретеновић (2. СМШ) – ПРВА награда, класа: Јелена Јовић
IXа категорија, солфеђо:
Јелена Пачирски (3. СМШ) – ДРУГА награда, класа: Јованка Иванић
Селена Петровић (3. СМШ) – ТРЕЋА награда, класа: Јованка Иванић
Исидора Гроздановић (3. СМШ) – учешће, класа: Јованка Иванић
Xа категорија, солфеђо:
Анђела Томић (4. СМШ) – ТРЕЋА награда, класа: Исидора Скуратовић
Јован Синђић (4. СМШ) – учешће, класа: Исидора Скуратовић
Богдан Бибић (4. СМШ) – учешће, класа: Исидора Скуратовић
Xc категорија, двогласно певање:
Анђела Томић, Дарја Максимочева (4. СМШ) – ПРВА награда, класа: Исидора Скуратовић
Исидора Гроздановић, Селена Петровић (3. СМШ) – ДРУГА награда, класа: Јованка Иванић

XVIII Међународно такмичење „Даворин Јенко“, Београд, 06.12.2021.

Преткатегорија А:
Уна Бркљач (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
А категорија:
Ирена Панић (6. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Б категорија:
Исидора Козлина (1. СМШ) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра

23. Међународно такмичење соло певача „Никола Цвејић“, Рума, 26-27. новембар 2021.

Прва категорија – девојке:
Сара Бучек (3. СМШ) – Друга награда, класа: Александра Падров, клавирски сарадник: Владимир Глигорић
Прва категорија – младићи:
Никола Коларов (4. СМШ) – Друга награда, класа: Дејан Љутовац, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић

Интернационални сусрети виолиниста, Сремски Карловци 2021.

IX Категорија
Јелена Пачирски (3. СМШ) – ПРВА награда, класа: Милан Чизмић, клавирски сарадник: Борис Јекић
II Категорија
Лазар Глигорић (3. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Милан Чизмић, клавирски сарадник: Борис Јекић

19. Смотра музичких талената у Сремским Карловцима, 07.11.2021. Клавир:

Тара Вукадиновић (3. СМШ) – ПРВА награда, класа: Маргарита Вујовић

Треће међународно такмичење „Pianofest“ Битољ – Македонија (9-15.11.2021., онлајн)

Преткатегорија
Исидора Максимовић (3. ОМШ) – Прва награда, класа: Нина Ботић
Трећа категорија
Леон Жарко (5. ОМШ) – Прва награда, класа: Маргарита Вујовић
Пета категорија
Тара Вукадиновић (3. СМШ) – Прва награда, класа: Маргарита Вујовић