Пријемни испит и упис у Основну музичку школу

ПРИЈЕМНИ ИСПИТУ ЗА УПИС У ОСНОВНУ МУЗИЧКУ ШКОЛУ  “ПЕТАР КРАНЧЕВИЋ“ У ШКОЛСКОЈ 2024/2025. ГОДИНИ

РЕЗУЛТАТИ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА ЗА УПИС У ОМШ 2024 – пдф документ

ЧАСОВИ ПРИПРЕМЕ ЗА ПОЛАГАЊЕ И УПИС У ОСНОВНУ МУЗИЧКУ ШКОЛУ БИЋЕ ОДРЖАНИ У СВЕЧАНОЈ САЛИ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ „ПЕТАР КРАНЧЕВИЋ“  У СРЕМСКОЈ МИТРОВИЦИ У

СРЕДУ И ЧЕТВРТАК (05. И 06. ЈУН) ПО СЛЕДЕЋЕМ РАСПОРЕДУ:

17.00 часова КАНДИДАТИ ЧИЈА ПРЕЗИМЕНА ПОЧИЊУ

ОД СЛОВА А ДО СЛОВА М

18.00 часова КАНДИДАТИ ЧИЈА ПРЕЗИМЕНА ПОЧИЊУ

ОД СЛОВА Н ДО СЛОВА Ш

ПРИПРЕМНУ НАСТАВУ ВОДИ НАСТАВНИЦЕ: МАРИЈА ПУЗИЋ И МАРИЈА ИСАИЛОВИЋ

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА ЗА УПИС У ОСНОВНУ МУЗИЧКУ ШКОЛУ “ПЕТАР КРАНЧЕВИЋ“ У ШКОЛСКОЈ 2024/2025. ГОДИНИ – пдф документ

Обавештење – Упис у Основну музичку школу 2024/2025. – пдф документ

Пријављивање кандидата за полагање пријемног испита за упис у ОМШ почиње од 05. априла и траје до 31. маја 2024. године сваког радног дана у времену од 9 – 14 часова у канцеларији рачуноводства (1. спрат) код административног радника или он-лајн преко сајта Музичке школе.
У складу са одредбама Правилника о наставном плану и програму основног музичког образовања и васпитања: члан 3.
У први разред основне музичке школе у трајању од шест година, и то:

КЛАВИР – 18 ученика,

ХАРМОНИКА – 20 ученика,

ФЛАУТА –  6 ученика,

ВИОЛИНА – 20 ученика,

ВИОЛА – 2 ученика,

ВИОЛОНЧЕЛО – 2 ученика,

ТАМБУРА Е прим и ТАМБУРА А бас прим – 6 ученика и

ГИТАРА – 8 ученика;

КЛАРИНЕТ – 10 ученика,

САКСОФОН – 2 ученика и

ТРУБА – 6 ученика;

може да се упише ученик – млађи од девет,

УДАРАЉКЕ – 2 ученика, може да се упише ученик млађи од петнаест година.

и у трајању од четири године СОЛО ПЕВАЊЕ – старији од тринаест година женски гласови, а мушки старији од шеснаест година  – 8 ученика.

У први разред за инструменте

КОНТРАБАС – 4 ученика.

У први разред основне музичке школе може да се упише и ученик старији него што је прописано ставом 1. овог члана, уколико на пријемном испиту испољи изузетне музичке способности.

У први разред основне музичке школе може да се упише и дете предшколског узраста, уколико на пријемном испиту испољи изузетне музичке способности.

Пре полагања пријемног испита школа организује два часа припреме (05. и 06. јуна 2024. године).

На пријемном испиту који ће се реализовати 07. и 08. јуна 2024. године (петак и субота) за све инструменте осим за Соло певање, за које ће се припреме одржати дана 31. маја (петак), а пријемни испит ће бити одржан 01. јуна 2024. године (субота).

Врши се провера следећих способности:

• слуха (кандидат пева две песме обрађене на часовима припреме)
  • ритма (кандидат репродукује задате ритмичке моделе)
  • музичке меморије (кандидат репродукује задате музичке мотиве).

Сваки кандидат се оцењује бодовима од 1 до 5 за сваку способност која се проверава, тако да  максималан број бодова износи 20.

Потребна документација:

Преузети пријаву, попунити је и послати на адресу krancevic022@mts.rs

• Доказ о плаћеним трошковима пријемног испита у износу од 500,00 динара

По завршетку пријемних испита, дана 17. јуна 2024. године (петак) у 12 часова, биће формирана ранг листа и списак примљених кандидата у канцеларији административног радника.

Упис у 1. разред ОМШ је од 18-20. јуна 2024. године у периоду од 09-14 часова у згради Музичке школе, ул. Житна пијаца бр. 28 код административног радника (1. спрат). За упис је потребна следећа документација:

1. Пријава за упис у музичку школу – можете је скинути овде Пријава за упис у музичку школу ВОРД документ
  2. Извод из матичне књиге рођених
  3. Уговор о донацији (добија се у школи)

Кандидати који се налазе испод црте треба да сачекају да прође упис примљених кандидата, па ако буде слободних места да се упишу на алтернативни инструмент (друга, или трећа жеља из пријаве).

*********************************************************************