Пријемни испит и упис у Основну музичку школу

УПИС У ОСНОВНУ МУЗИЧКУ ШКОЛУ “ПЕТАР КРАНЧЕВИЋ“ У ШКОЛСКОЈ 2022/2023. ГОДИНИ

РЕЗУЛТАТИ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА ЗА УПИС У ОМШ 2022 – пдф документ

СПИСАК КАНДИДАТА ЗА ПОЛАГАЊЕ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА ЗА ОМШ, САТНИЦА ПОЛАГАЊА ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА ЗА УПИС У ОМШ

Бесплатне припреме за припрему кандидата за пријемни испит за Основну школу биће одржане 01. и 02. јуна (среда и четвртак) по следећем распореду:
Кандидати чија презимена почињу словима од А до М по азбучном реду у 9.00 часова.
Кандидати чија презимена почињу словима од Н до Ш по азбучном реду у 10.00 часова.

Припреме се одржавају у свечаној сали Музичке школе у приземљу: Житни трг бр. 28.
Припреме држи наставница: Исидора Скуратовић.

Добро дошли.

Обавештење – Упис у Основну музичку школу 2022/2023. – пдф документ

Пријављивање кандидата за полагање пријемног испита за упис у ОМШ почиње од 09. марта и траје до 27. маја 2022. године сваког радног дана у времену од 9 – 14 часова у канцеларији рачуноводства (1. спрат) код административног радника или он-лајн преко сајта Музичке школе.

У складу са одредбама Правилника о наставном плану и програму основног музичког образовања и васпитања:
У први разред основне музичке школе у трајању од шест година, и то:
КЛАВИР – 18 ученика,
ХАРМОНИКА – 12 ученика,
ФЛАУТА – 6 ученика,
ВИОЛИНА – 16 ученика,
ВИОЛА – 4 ученика,
ВИОЛОНЧЕЛО – 4 ученика,
ТАМБУРА Е прим и ТАМБУРА А бас прим – 4 ученика и
ГИТАРА – 8 ученика;
КЛАРИНЕТ – 5 ученика,
САКСОФОН – 5 ученика и
ТРУБА – 8 ученика;
може да се упише ученик – млађи од девет,
УДАРАЉКЕ – 3 ученика, може да се упише ученик млађи од петнаест година.
и у трајању од четири године
СОЛО ПЕВАЊЕ – старији од тринаест година женски гласови, а мушки старији од шеснаест година – 6 ученика.
У први разред за инструменте
КОНТРАБАС – 4 ученика.

Пре полагања пријемног испита школа организује два часа припреме (01. и 02. јуна 2022. године).

Потребна документација:

Преузети пријаву, попунити је и послати на адресу krancevic022@mts.rs

• Доказ о плаћеним трошковима пријемног испита у износу од 500,00 динара

У први разред основне музичке школе може да се упише и ученик старији него што је прописано ставом 1. овог члана, уколико на пријемном испиту испољи изузетне музичке способности.
У први разред основне музичке школе може да се упише и дете предшколског узраста, уколико на пријемном испиту испољи изузетне музичке способности.

Пријемни испит

На пријемном испиту који ће се реализовати 03. и 04. јуна 2022. године (петак и субота) за све инструменте. Врши се провера следећих способности:
слуха (кандидат пева две песме обрађене на часовима припреме)
ритма (кандидат репродукује задате ритмичке моделе)
музичке меморије (кандидат репродукује задате музичке мотиве)
опште психо – физичке способности.
Сваки кандидат се оцењује бодовима од 1 до 5 за сваку способност која се проверава, тако да максималан број бодова износи 20.

За проверу музичких способности припремити 2 дечје песмице: „Пекарчић“ и песмицу по слободном избору.

По завршетку пријемних испита, дана 14. јуна 2022. године (уторак) у 12 часова, биће формирана ранг листа и списак примљених кандидата у канцеларији административног радника.
Кандидати који имају способности, а нису примљени за жељени инструмент, примају се за алтернативни, ако су се за њега изјаснили код пријављивања.

Упис у 1. разред ОМШ је од 16-18. јуна 2022. године у периоду од 09-14 часова у згради Музичке школе, ул. Житна пијаца бр. 28 код административног радника (1. спрат). За упис је потребна следећа документација:

1. Пријава за упис у музичку школу – можете је скинути овде Пријава за упис у музичку школу ВОРД документ
  2. Извод из матичне књиге рођених
  3. Уговор о донацији (добија се у школи)

*********************************************************************