Пријемни испит и упис у Основну музичку школу

УПИС У ОСНОВНУ МУЗИЧКУ ШКОЛУ “ПЕТАР КРАНЧЕВИЋ“ У ШКОЛСКОЈ 2023/2024. ГОДИНИ

РЕЗУЛТАТИ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА ОМШ 2023/2024.

ЧАСОВИ ПРИПРЕМЕ ЗА ПОЛАГАЊЕ И УПИС У ОСНОВНУ МУЗИЧКУ ШКОЛУ БИЋЕ ОДРЖАНИ У СВЕЧАНОЈ САЛИ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ „ПЕТАР КРАНЧЕВИЋ“  У СРЕМСКОЈ МИТРОВИЦИ У СРЕДУ И ЧЕТВРТАК (07. И 08. ЈУН) ПО СЛЕДЕЋЕМ РАСПОРЕДУ:
17.00 КАНДИДАТИ ЧИЈА ПРЕЗИМЕНА ПОЧИЊУ ОД СЛОВА А ДО СЛОВА М
18.00 КАНДИДАТИ ЧИЈА ПРЕЗИМЕНА ПОЧИЊУ ОД СЛОВА Н ДО СЛОВА Ш

Обавештење – Упис у Основну музичку школу 2023/2024. – пдф документ

Пријављивање кандидата за полагање пријемног испита за упис у ОМШ почиње од 20. марта и траје до 02. јуна 2023. године сваког радног дана у времену од 9 – 14 часова у канцеларији рачуноводства (1. спрат) код административног радника или он-лајн преко сајта Музичке школе.

У складу са одредбама Правилника о наставном плану и програму основног музичког образовања и васпитања:

члан 3.

У први  разред основне музичке школе у трајању од шест година, и то:

КЛАВИР – 18 ученика,

ХАРМОНИКА – 18 ученика,

ФЛАУТА –  10 ученика,

ВИОЛИНА – 18 ученика,

ВИОЛА – 2 ученика,

ВИОЛОНЧЕЛО – 2 ученика,

ТАМБУРА Е прим и ТАМБУРА А бас прим – 6 ученика и

ГИТАРА – 6 ученика;

КЛАРИНЕТ – 5 ученика,

САКСОФОН – 4 ученика и

ТРУБА – 4 ученика;

може да се упише ученик – млађи од девет,

УДАРАЉКЕ – 2 ученика, може да се упише ученик млађи од петнаест година.

и у трајању од четири године СОЛО ПЕВАЊЕ – старији од тринаест година женски гласови, а мушки старији од шеснаест година  – 15 ученика.

У први разред за инструменте

КОНТРАБАС – 4 ученика.

Потребна документација:

Преузети пријаву, попунити је и послати на адресу krancevic022@mts.rs

• Доказ о плаћеним трошковима пријемног испита у износу од 500,00 динара

У први разред основне музичке школе може да се упише и ученик старији него што је прописано ставом 1. овог члана, уколико на пријемном испиту испољи изузетне музичке способности.

У први разред основне музичке школе може да се упише и дете предшколског узраста, уколико на пријемном испиту испољи изузетне музичке способности.

Пре полагања пријемног испита школа организује два часа припреме (07. и 08. јуна 2023. године).

Пријемни испит

На пријемном испиту који ће се реализовати 09. и 10. јуна 2023. године (петак и субота) за све инструменте. Врши се провера следећих способности:

слуха (кандидат пева две песме обрађене на часовима припреме)
ритма (кандидат репродукује задате ритмичке моделе)
музичке меморије (кандидат репродукује задате музичке мотиве)
опште психо – физичке способности.
Сваки кандидат се оцењује бодовима од 1 до 5 за сваку способност која се проверава, тако да максималан број бодова износи 20.

За проверу музичких способности припремити 2 дечје песмице: „Пекарчић“ и песмицу по слободном избору.

По завршетку пријемних испита, дана 15. јуна 2023. године (четвртак) у 12 часова, биће формирана ранг листа и списак примљених кандидата у канцеларији административног радника.

Кандидати који имају способности, а нису примљени за жељени инструмент, примају се за алтернативни, ако су се за њега изјаснили код пријављивања.

Упис у 1. разред ОМШ је од 16-18. јуна 2022. године у периоду од 09-14 часова у згради Музичке школе, ул. Житна пијаца бр. 28 код административног радника (1. спрат). За упис је потребна следећа документација:

1. Пријава за упис у музичку школу – можете је скинути овде Пријава за упис у музичку школу ВОРД документ
  2. Извод из матичне књиге рођених
  3. Уговор о донацији (добија се у школи)

*********************************************************************