Награде 2023/24. година

XX Међународно такмичење „Даворин Јенко“ 11-18.02.2024. Београд

Преткатегорија А (флаута):
Лена Пантелић (1. ОМШ) – ПРВА награда (ЛАУРЕАТ, 100 бодова), класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Преткатегорија Б (флаута):
Лука Халиловић (4. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Преткатегорија Б (саксофон):
Катарина Илић (2. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Михајло Вукајловић, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић
Категорија А (флаута):
Уна Бркљач (4. ОМШ) – ПРВА награда (ЛАУРЕАТ, 100 бодова), класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Валентина Сарка (4. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Категорија Д (флаута):
Исидора Козлина (3. СМШ) – ПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра

Светосавске повеље Града Сремска Митровица за Основну школу добили су:

Дина Короши (1. ОМШ) у класи Синише Мурића; Нина Роман (1. ОМШ) у класи Јасне Танасијевић; Искра Цветковић (1. ОМШ) у класи Јелене Обреновић; Ким Сретковић (5. ОМШ) у класи Душанке Гавриловић; Јустина Петровић (1. ОМШ), Вук Немаровић (5. ОМШ) и Леон Жарко (6. ОМШ) сви у класи Маргарите Вујовић; Уна Бркљач (3. ОМШ) и Ана Прокић (3. ОМШ) у класи Јелене Влаовић; Марија Максимовић (4. ОМШ) у класи Нине Ботић; Катарина Илић (1. ОМШ) у класи Михајла Вукајловића; Лука Халиловић (3. ОМШ) у класи Ирене Милић; Јована Јовановић (3. ОМШ) у класи Татјане Миљковић; Лазар Глигорић (4. ОМШ) у класи Милана Чизмића; Вук Немаровић (5. ОМШ, Теорија музике и Солфеђо) у класи Марије Исаиловић; Софија Малбаша, Урош Павић, Милица Миљевић (сви 5. ОМШ) у класи Невене Ераковић; Нађа Милаковић (6. ОМШ) у класи Марије Пузић.

Светосавске повеље Града Сремска Митровица за Средњу школу добили су:

Милана Јанчић (1. СМШ) и Тара Вукадиновић (4. СМШ) у класи Маргарите Вујовић; Милана Јанчић (1. СМШ) у класи Станислава Будошан; Христина Лозјанин и Бошко Петковић (1. СМШ) у класи Јелене Јовић; Илија Сретеновић (3. СМШ) у класи Јелене Јовић; Селена Петровић (4. СМШ) у класи Јованке Иванић; Јелена Пачирски и Селена Петровић (4. СМШ) у класи Јованке Иванић; Нађа Ордагић и Илија Сретеновић (3. СМШ) ментор Весна Радивојевић; Исидора Козлина (2. СМШ) у класи Татјане Миљковић; Илија Сретеновић, Томислав Блажина и Михајло Станић (3. СМШ) у класи Весне Радивојевић; Исидора Гроздановић (4. СМШ) у класи Весне Радивојевић; Исидора Козлина (2. СМШ) и Илија Сретеновић (3. СМШ) у класи Татјане Миљковић; Томислав Блажина(3. СМШ) у класи Зорице Опачић; Андреа Посиловић, Илија Сретеновић, Томислав Блажина и Михајло Станић (3. СМШ) сви у класи Јованке Иванић.

Такмичење „Звуци флауте Сања Трајковић“ 16-17.12. 2023. Београд

Први ОМШ:
Лена ПантелићПРВА награда, класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Трећи ОМШ:
Лара БаљакПРВА награда, класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Јована ЂокићПРВА награда, класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Четврти ОМШ:
Уна БркљачПРВА награда (ЛАУРЕАТ, 100 бодова), класа: Јелена Влаовић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Лука ХалиловићПРВА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Валентина СаркаПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра
Јована ЈовановићПРВА награда, класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра

На конкурсу за доделу ученичких и студентских стипендија изузетно надареним ученицима и студентима у Републици Србији, Министарство просвете Републике Србије

доделило је стипендије следећим ученицима: Милана Јанчић(2. СМШ) и Илија Сретеновић (4. СМШ)
Честитамо ученицима на постигнутим изузетним резултатима који су им омогућили да остваре ову стипендију, као и свим професорима који су свакако заслужни за исту.

Прво SAXperience такмичење 16-17.12. 2023. Београд

Прва категорија:
Катарина Илић (2. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Михајло Вукајловић, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић
Друга категорија:
Филип Марић (2. ОМШ) – ПРВА награда (победник категорије), класа: Синиша Мурић, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић

31. Републичко такмичење Хармоније, музичких облика и контрапункта 09-10. 12. 2023. Београд

Музички облици – II б категорија:
Татјана Имбришић (3. СМШ) – ПРВА награда, ментор: Весна Радивојевић
Музички облици – II в категорија:
Илија Сретеновић (4. СМШ) – ПРВА награда, ментор: Весна Радивојевић

31. Републичко такмичење Солфеђа и теоретских предмета – 02-03. 12. 2023. Београд

Солфеђо – Va категорија:
Лазар Глигорић (5. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Марија Исаиловић
Теорија музике – Vб категорија:
Босиљка Марковић (5. ОМШ) – ДРУГА награда, класа: Невена Ераковић
Страхиња Симеуновић (5. ОМШ) – ТРЕЋА награда, класа: Марија Исаиловић
Солфеђо – VIa категорија:
Вук Немаровић (6. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Марија Исаиловић
Теорија музике – VIб категорија:
Вук Немаровић (6. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Марија Исаиловић
Вук Мрваљевић (6. ОМШ) – ТРЕЋА награда, класа: Невена Ераковић
Солфеђо – VIIa категорија:
Нина Илић (1. СМШ) – ДРУГА награда, класа: Јованка Иванић
Леон Жарко (1. СМШ) – ДРУГА награда, класа: Јованка Иванић
Теорија музике – VIIб категорија:
Нина Илић (1. СМШ) – ПРВА награда, класа: Јелена Јовић
Двогласно певање – VIIв категорија:
Нина Илић, Тара Стојановић (1. СМШ) – ТРЕЋА награда, класа: Јованка Ивани
Солфеђо – VIIIa категорија:
Милана Јанчић (2. СМШ) – ПРВА награда, класа: Станислава Будошан
Ратко Боровац (2. СМШ) – ПРВА награда, класа: Станислава Будошан
Теорија музике – VIIIб категорија:
Бошко Петковић (2. СМШ) – ПРВА награда, класа: Јелена Јовић
Двогласно певање – IXв категорија:
Валентина Малишевић, Огњен Мишура (3. СМШ) – Похвала, класа: Весна Радивојевић
Солфеђо – Xа категорија:
Илија Сретеновић (4. СМШ) – ТРЕЋА награда, класа: Весна Радивојевић

Фестивал младих пијаниста „Pianissimo“ – 1-3. 12. 2023. Суботица

– Седма категорија:
Милица Стојаковић (1. СМШ) – ДРУГА награда, класа: Душанка Гавриловић

Међународно такмичење соло певача „Никола Цвејић“ – 24-25. 11. 2023, Рума

Прва категорија – младићи:
Милош Вукелић (1. СМШ) – ДРУГА награда, класа: Дејан Љутовац, клавирски сарадник: Ксенија Лешевић

Резултати наградног конкурса ТАЛЕНТИ за 2023. годину који је расписао Покрајински секретаријат за омладину и спорт

Из наше школе ову награду добили су следећи ученици и њихови ментори:

Лука Халиловић (4. ОМШ флаута), класа: Ирена Милић
Леон Жарко (1. СМШ) клавир), класа: Маргарита Вујовић
Милана Јанчић (2. СМШ клавир), класа: Маргарита Вујовић

21. ФИНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ МУЗИЧКИХ ТАЛЕНАТА СРБИЈЕ – Сремски Карловци 28-29.10.2023.

ЛЕОН ЖАРКО  (1. СМШ) – ПРВА награда, класа: Маргарита Вујовић

МИЛАНА ЈАНЧИЋ (2. СМШ) – ПРВА награда, класа: Маргарита Вујовић

ЛУКА ХАЛИЛОВИЋ (4. ОМШ) – ПРВА награда, класа: Ирена Милић, клавирски сарадник: Александар Цундра

ИСИДОРА КОЗЛИНА (3. СМШ) – ПРВА награда (100 бодова, ЛАУРЕАТ), класа: Татјана Миљковић, клавирски сарадник: Александар Цундра

ИЛИЈА СРЕТЕНОВИЋ (4. СМШ) – ПРВА награда, класа: Леон Кајон, клавирски сарадник: Александар Цундра