СВЕТОСАВСКА ПРОСЛАВА – Субота, 27.01.2024.

Музичка школа „Петар Кранчевић“ Сремска Митровица

Библиотека /нототека /медијатека

СВЕТОСАВСКА ПРОСЛАВА

Субота, 27.01.2024.

Свети Сава, школска слава, прослављен је у Свечаној сали ОМШ-е уз пригодан програм у организацији медијатекарке, Биљане Митровић.

ПРОГРАМ СВЕЧАНОСТИ:

• Саборни храм у 9:00 ч. – Литургија и освећење колача
  • Свечана сала ОМШ-е у 11:00 – Светосавска приредба
  • Галерија у 12:30 – Традиционални светосавски концерт

После извођења Светосавске химне и пригодних композиција (ученици ОМШ-е у припреми наставника Ј.Иванић и Н. Ераковић), медијатекарка је поздравила присутне ученике, наставнике и родитеље и прочитала пригодан текст везан за 27. јануар – светски дан сећања на жртве холокауста широм света. У наставку програма је прочитана „Здравица“ Љубивоја Ршумовића.

Следи веб-презентација НОВАЦ ВЛАДАРА СРЕДЊОВЕКОВНЕ СРБИЈЕ (реализација ученика 4. р. СМШ-е, наставника С.Ребачека и медијатекарке Б. Митровић).

Презентација је постављена на велики телевизор Градске библиотеке и може се погледати у наредним данима.

У сали је приређена изложба књига о Светом Сави, српским великанима и холокаусту из фонда Нототеке.

На огласној табли улазног ходника окачени су плакати о значају Светог Саве (живот и рад).

Кума Славе, Биљана Митровић, припремила је послужење за присутне.

Приредба је протекла у свечаном и достојанственом расположењу.