Новогодишњи концерт најмлађих полазника Музичке школе „Петар Кранчевић“

Полазници припремног програма Музичке школе „Петар Кранчевић“ приредили су Новогодишњи концерт у Барокној сали Музеја Срема у Сремској Митровици. На репертоару су била дела композитора: Зафира Хаџиманова, Миодрага Илића, Борислава Таминџића и Маје Рогић.

Концерт је био сачињен од дечјих песмица које су малишани изводили уз клавирску пратњу наставнице Станиславе Будишин. Млађи полазници, узраста од 4 до 6 година, отворили су концерт извођењем „Веверице“ и „Зубић виле“.

Уследили су старији полазници са песмицама „ Звук и тон“ и „Јесења песма“ (из емисије „На слово, на слово“). Кроз заједничку песму свих малишана публика је имала прилику да чује песмице „Слон“ и „Шепури се јелка“, а громогласним аплаузом награђено је извођење песмице „Кад је био мрак“ З. Хаџиманова.

На крају концерта деца су заједно са публиком певала добро познату песмицу „Преко брда, преко брега“, после које им је наставница уручила новогодишње пакетиће.